جمعه, 02 دی 1390 ساعت 14:31

پوست های مرده را بردارید! مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

لایه برداری فرایندی است که سلولهای مرده از روی سطح پوست برداشته می شوند اما بعضی خانمها بعد از لایه برداری های پوستشان احساس ناراحتی می کنند.و به اصطلاح پوست آنها ملتحب می شود می دانید چرا ؟

chesjmabi

 

 به گزارش "1پارس " به نقل از مجله زندگی ایده آل ,چرا لایه برداری؟ بعد از اینکه سلول های پوستی شکل می گیرندبه مرور روی سطح پوست یعنی لایه اپیدرم می آیندخشک می شوند و میمیرن .وقتی سلولهای مرده روی پوست شما قرار می گیرند باعث می شوند که پوست شما ضخیم، زبر و ضخیم و مرده به نظر برسد با افزایش سن قدرت پوست برای سلولهای مرده کاهش میابد ، در نتیجه بهتر است که با یک عامل خارجی این سلولهای مرده را از روی پوست برداریم تا بازهم احساس شادابی و تازگی را در پوست خود احساس کنیم . لایه برداری پوست به سه روش مکانیکی و شیمیایی و لایه برداری با لیزر انجام میشود شما میتوانید با توجه به نوع پوست خود بهترین روش را برای از بین بردن لایه های مرده پوست خود انتخاب کنید.

_اگر پوست شما چرب است: بهتر است به دنبال لایه برداری باشید کهاز سطح پوستو منافظ پوستی لایه برداری می کند.ماساژصورت با روغن جوجوبا نیز باعث لطیف شدن پوست وجلوگیری ازچرب شدن دایمی آن می شود.طبق یافته های پژوهشگران بهتر است که در هفته بیشتر از یک بار از لایه بردار استفاده نکنید زیرا استفادهی زیاد باعث به وجود امدنغده های چربی و درنتیجه وخیم شدناوضاع جوشها می شود.

_اگر پوست معمولی دارید میتوانید راههای مختلفی را برای جوان ماندن پوستتان تجربه کنید . با استفاده از یک دستمال مرطوب یا آغشته به کرم لایه بردار، سطح پوست را در فواصل زمانی 5 تا 10 ثانیه ماساژ دهید و ماساژ پوست باعث میشود لایه بردار ها و مواد محافظ پوست عملکرد مطلوب تری داشته باشند .

_اگر پوست شما مستعد آکنه است : لایه برداری یرای پوست شما بسیار مهم است چون پوست شما بیشتر سلولهای مرده تولید میکند و این سلولهای مرده روی پوست باقی میماند و باعث بسته شدن منافذ پوستی میشوند و در نتیجه پوست شما بیشتر دچار آکنه می شود.استفاده از لایه بردار های مکانیکی می تواند آکنه های شما را بدتر کند,بنابراین بهتر است که یک برنامه ی منظم برای لایه برداری از پوست خود داشته باشید.اگر فکر می کنید پوست شما به یک درمان جدی احتیاج دارد ,بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید.pust00

_اگر اگر پوست خشک وحساس دارید:نیاز بیشتری به مراقبت پوستتان است,بهتر است از لایه بردار هایی استفاده کنید کهAHA دارند و ازمواردی استفاده کنیدکه باعث خشکی پوستتان نشوند پیش از استفاده از لایه بردار اول پوست خود را مرطوب کنیدو سپس به آرامی سطح پوست خود را ماساژدهید .

* فراموش نکنید که ماساژ پوست باید به صورت دایره ای شکل و به ارامی انجام شود.

dokhtare99

خواندن 1742 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 02 دی 1390 ساعت 14:31
Saray

  مدیر و نویسنده  "یک پارس".

 

          شادی از خرد داناتر است

                                                 ❀ ❀   

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.